Fundacja Canituus

20-239 Lublin

ul. Dziewanny 13/36

tel. 504 248 941, 501 234 700

e-mail: fundacja@canituus.org.pl

Fundatorzy "Fundacji Canituus"

mgr Judyta Renata Popiołek, mgr Ksenia Sylwia Łukasik, Grzegorz Matuszak

Rada Fundacji

prof. zw. dr hab. Janusz Marian Kirenko, dr Agnieszka Banach

Zarząd Fundacji

mgr Judyta Renata Popiołek, mgr Ewelina Joanna Matuszak

Współpracujący terapeuci

mgr Barbara Urban, mgr Monika Ochal-Gołofit, mgr Marta Kubiak, mgr Anna Okoń, mgr Małgorzata Soćko, Beata Ogryzko-Wiewiórkowska

 • Ksenia Łukasik

  Kynoterapeuta, mgr pedagogiki o specjalności edukacja zdrowotna z terapią pedagogiczną, instruktor rekreacji ruchowej. Właścicielka psa sznaucera miniaturowego o imieniu CZEK, oraz psa KAWISIA rasy Cavalier King Charles Spaniel z hodowli "Canis Satelles" (FCI).

 • Monika Ochal-Gołofit

  Kynoterapeuta, mgr pedagogiki specjalnej o specjalności terapeutyczna, logopeda. Przewodnik psa rasy Labrador Retriever o imieniu KMINEK pochodzącego z Hodowli Psów Rasowych "Kwiat Morza" (FCI).

 • Ewelina Matuszak

  Kynoterapeuta/ hipoterapeuta, analityk laboratoryjny. Ukończyła studia Rewalidacja i edukacja osób ze spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera. Uczestniczka wielu szkoleń oraz kursów dotyczących pracy z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami. Terapeuta SI I stopnia. Terapeuta Terapii Ręki I i II stopnia. Posiada uprawnienia do pracy metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Posługuje się także językiem migowym. Jest właścicielem i przewodnikiem psa rasy Labrador Retriever o imieniu MOLI.

 • Judyta Popiołek

  Specjalistka kynoterapii, biolog, oligofrenopedagog, tyflopedagog, doktorantka wydziału pedagogiki i psychologii UMCS.
  Uczestniczka kursów i szkoleń z zakresu terapii i edukacji dzieci ze spektrum autyzmu. Wykładowca akademicki. Przewodnik i właściciel suki FANY rasy Cavalier King Charles Spaniel z hodowli "Canis Satelles" (FCI).

 • Ania Okoń

  Kynoterapeutka, mgr filologii polskiej, absolwentka studiów podyplomowych: w zakresie logopedii, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagogiki specjalnej oraz pedagogiki resocjalizacyjnej
  z socjoterapią osób nieprzystosowanych społecznie, uczestniczka szkoleń oraz kursów z zakresu terapii i edukacji osób z różnymi niepełnosprawnościami, właścicielka i przewodniczka suczek: Mili (Cavalier King Charles Spaniel oraz Holly (Flat Coated Retriever).

  Najważniejsze są dla niej relacje, bo one stanowią bazę dla wszelkich działań i szeroko rozumianych sukcesów. W swojej pracy stawia na kreatywność, zwłaszcza tę wykorzystującą najprostsze środki. Wiele zabaw oraz pomocy dydaktycznych wymyśla sama. Twierdzi, że praca jest dla niej pasją, dlatego podczas zajęć nie brak jej uśmiechu i optymizmu.

 • Beata Ogryzko-Wiewiórkowska

  Kynoterapeuta, mgr pedagogiki wczesnoszkolnej, mgr psychologii. Ukończyła studia podyplomowe: rewalidacja i edukacja osób ze spektrum autyzmu oraz diagnoza i terapia integracji sensorycznej.

  Jest certyfikowanym trenerem grupowym treningu zastępowania agresji. Ukończyła dwustopniowy kurs terapia psów z problemami behawioralnymi. Uczestniczka kursów i szkoleń z zakresu terapii i edukacji dzieci ze spektrum autyzmu.

  Jest właścicielem dwóch psów: labrador retriever o imieniu Uszaty i to z nim pracuje na codzień w dogoterapii, oraz psa rasy owczarek niemiecki o imieniu Bary.

Strzałka do góry